Konkurs "Bajkowy Las"

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Bajkowy las” pod patronatem Prezydenta Polski.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w dniu 23 kwietnia odbyła się uroczystość kończąca obchody Dni Przyjaciół Lasu pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Była to ogólnopolska akcja Towarzystwa Przyjaciół Lasu mająca na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. W związku z tym zorganizowano łącznie cztery konkursy (Bajkowy Las, Drzewa Naszych Lasów, Przyjaciel Lasu oraz Międzynarodowej Komisji YPEF), w których wzięło udział trzy tysiące szkół i blisko 140 tysięcy dzieci. Ogromny sukces odniósł przedszkolak z Publicznego Przedszkola w Studzieńcu – Jędrzej Skowroński, który w konkursie plastycznym Bajkowy Las zdobył I wyróżnienie. Jędrzej wraz z rodzicami i koordynatorem akcji w przedszkolu – Barbarą Ziółkowską mieli możliwość uczestniczyć w tej wspaniałej uroczystości. Chłopiec odbierał nagrodę z rąk Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP- Dariusza Młotkiewicza oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej- Tadeusza Sławeckiego.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się wystawa plenerowa pt. „Pół Wieku Kampinoskiego Parku Narodowego” oraz prezentacja stoisk Edukacji Przyrodniczej Leśnych Kompleksów Promocyjnych, a także Lasów Miejskich Warszawa. Dzieci miały okazję wziąć udział w konkursach edukacyjnych oraz obejrzeć żywe okazy ptaków leśnych. Odbył się także pokaz kynologiczny.

Więcej o akcji można przeczytać na stronie internetowej: http://www.sggw.pl/dni-przyjaciol-lasu