Publiczne  Przedszkole  w  Studzieńcu  jest  pierwszą  tego  typu  placówką  w  Gminie  Sierpc  powstałą   w 2010r.

Nasze przedszkole to placówka ogólnodostępna. Organem prowadzącym jest Gmina Sierpc. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku.

Budynek przedszkola dostosowany jest do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym i otoczony dużym ogrodem. W budynku znajdują się dwie sale zajęć dla dzieci, jadalnia, szatnia, łazienka.

Każda z grup ma do dyspozycji salę zajęć wyposażoną w kąciki zabaw, gry, układanki, pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji przedszkolaków należy ogród przedszkolny z placem zabaw , a także boisko wielofunkcyjne.

Dzieci mają możliwość korzystania z trzech posiłków: śniadania, obiadu i podwieczorku, które dostarcza firma cateringowa.

Nasze przedszkole jest małe i kameralne. Panuje tu domowa atmosfera. Wszyscy pracownicy znają każde z dzieci z imienia, traktują je indywidualnie.

Przedszkole zapewnia opiekę, wychowanie, zdobywanie wiedzy i umiejętności w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa oraz tworzy warunki umożliwiające dzieciom osiągnięcie gotowości szkolnej.